متخصص قلب (پزشک بیماریهای قلبی)

اگر متخصص قلب متوجه شود که ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید ، به عنوان مثال در صورت انسداد شدید عروق کرونر ، متخصص قلب ممکن است شما را به جراح قلب ارجاع دهد. سپس یک جراح قلب جراحی اصلاحی را روی شما انجام می دهد. با این حال ، فن آوری های اخیر به متخصصان قلب این امکان را داده است تا اقدامات بیشتری را انجام دهند و نیاز به مراجعه کمتر به جراحان قلب داشته باشند.

متداول ترین روشی که توسط متخصصان قلب انجام می شود ، روشی به نام “آنژیوپلاستی” است. آنژیوپلاستی تکنیکی است که به طور مکانیکی یک رگ خونی باریک یا مسدود شده یعنی عروق کرونر (عروق قلب) را گسترش می دهد. برخی ممکن است متخصص قلب در مشهد برای جلوگیری از انسداد رگ ، نیاز به قرار دادن “استنت” (لوله فلزی ساخت بشر) در رگ خونی قلب آسیب دیده داشته باشند. (عروق کرونر رگ های خونی هستند که اکسیژن و مواد مغذی را برای ماهیچه های قلب تامین می کنند).

علائم بیماری های قلبی ناشی از تنگ شدن عروق قلب چیست؟

علائم شامل درد قفسه سینه و/یا دشواری در تنفس هنگام فشار است. و کاهش تحمل ورزش

پس حمله قلبی چیست؟

حمله قلبی به دلیل قطع جریان خون در قسمتی از قلب است که باعث مرگ برخی از سلول های قلب می شود. این بیشتر به دلیل انسداد (انسداد) عروق کرونر به دنبال پارگی مجموعه ناپایدار لیپیدها (اسیدهای چرب) و گلبول های سفید خون در دیواره شریان رخ می دهد.

علائم عادی حمله قلبی شامل درد ناگهانی قفسه سینه (که معمولاً به بازوی چپ یا سمت چپ گردن می رسد) ، تنگی نفس ، تهوع ، استفراغ ، تپش قلب ، تعریق و اضطراب است. علائم حمله قلبی در زنان ممکن است کمی متفاوت باشد ، بیشتر آنها تنگی نفس ، ضعف ، احساس سوء هاضمه و خستگی است. با این حال ، برخی از حملات قلبی ممکن است بی صدا ، بدون درد قفسه سینه یا علائم دیگر باشد. در صورت شک ، لطفاً به نزدیکترین بیمارستان خود (بخش اورژانس 24 ساعته) مراجعه کنید.